Rodzaje Magii

Magia Biała

.

Magia biała jest podstawową sztuką magiczną. Każdy młody adept magii musi zapoznać się z tą dziedziną zaczynając studia czarodziejskie. Pozwala ona kierować wszechobecną energią otaczającą świat. Dla sprawniejszych czarodziejów jest bardzo przydatną sztuką, dającą moc wykrywania kłamstw, hipnozy oraz tworzenia prostych energetycznych pułapek. Dla zaawansowanych jest często podstawą ofensywy, pozwala na rozsadzanie powietrza lub przedmiotów energią, tworzy potężna fale uderzeniowe. Odpowiednio kierunkując jej energię można nawet zadawać ból, jednak jeśli mamy przed sobą doświadczonego przeciwnika, ten szybko złamie takie zaklęcie. Dobrze współgra z większością rodzajów magii, dlatego jest tak uniwersalna i stosowana przez doskonałą większość czarodziejskiej społeczności.

Magia ta jest niezbędna do pisania magicznych zwojów oraz używania języka runicznego, powszechnie stosowanego przez czarodziejów.

.

Do podstawowych szkół białej magii należą:

.

Magia runiczna – Za jej pomocą zapisuje się zaklęcia i magiczne formuły, a także można je odczytywać. Służy do przechowywanie i przekazywania skomplikowanych magicznych przekazów wraz z ich mocą, które odczytane zawsze będą mieć taki sam zasięg działania, niezależnie od mocy odczytującego (gdyż moc pieczętuje w runach ten, kto zapisuje zaklęcie/formułę).

Magia gestowa (słowna, składanie Znaków) – Krótkie i proste zaklęcia, których właściwości wyzwala gest lub słowo połączone z odpowiednim natężeniem mocy. Zwykle to zaklęcia ofensywne czyli tak zwane Znaki, które składa się poprzez odpowiednie ułożenie dłoni i/lub wydanie odpowiedniej magicznej komendy.

Magia umysłowa – Psychokineza, telepatia, prekognicja. Do opanowania przez silne umysły czarodziejów.

.

___________________________________________________________________

.

Magia Kręgów

.

Magia kręgów czerpie swą moc najczęściej od idealnej i doskonałej figury, jaką jest okrąg. Jest to domena rytuałów i długotrwałych inkantacji. Służy jako siła obronna, zapewniająca ochronę, magia typowo defensywna. Jest to pewna odnoga magii białej, jednak nakierowanej konkretnie na tworzenie energetycznych schronień lub więzień, i w przeciwieństwie do typowej magii białej może być utrzymywana przez długie tygodnie, czasami nawet lata.

Magia ta wymaga od czarodzieja wielkiej cierpliwości i dyscypliny. Jednak po dłuższej i żmudnej nauce, może być potężnym narzędziem. Podobnie jak magia biała współgra dobrze ze wszystkimi rodzajami magii.

.

___________________________________________________________________

.

Magia Natury

.

Energia przyrody, pochodzi od nieograniczonej i otaczającej nas natury. Głównymi jej użytkownikami są druidzi i wiedźmy, dostrzegający magię w dziewiczej przyrodzie. Czerpią oni z niej swoją moc. Każdy las, sadzawka, łąka czy inne skupisko zdrowej i dzikiej przyrody są dla użytkowników tej magii miejscami świętymi.

Za pomocą specjalnych rytuałów użytkownicy magii natury mogą podporządkować sobie roślinność i zwierzęta, tak aby im służyły. Czczą żywiołaki przyrody – enty, ale także inne przyrodnicze duszki, które czasem użyczają im swoich mocy. Zaawansowani adepci magii natury potrafią wyhodować rzadkie i magiczne zwierzęta oraz rośliny, a nawet za sprawą rytuałów podporządkować sobie pogodę.

Magia natury współdziała dobrze tylko z magią żywiołów, jako że na obie te dziedziny oddziałują żywiołaki, w każdej innej kombinacji, zwłaszcza z magią czarną, mogą się pojawić komplikacje.

.

___________________________________________________________________

.

Czarna Magia

.

Rodzaj praktyk magicznych stosowanych w złych intencjach lub opartych na wierze w możliwość odwoływania się do złej części sił demonicznych pojmowanych jako osobowe przeciwieństwa sił dobra i światła.

Czarna magia jest domeną śmierci i bólu. Jest to potężna siła, kierująca ciemną energią, zbierającą się w miejscach wielkiego cierpienia i rozkładu skąd można jej “zaczerpnąć”. Czarna magia woła cicho i przyjemnie, obiecując moc i potęgę, a za jej podszeptami stoją potężne demony i źli bogowie. Pokazują łatwość, z jaką można nią kierować i władać. Należy jednak zawsze pamiętać, że jest to potężna energia – dar od zakazanych bogów zła, którzy chcą realizować swoje własne plany ludzkimi rękoma. Dają oni adeptom swoją plugawą i okrutną moc, jednak kiedy mag nie ma dość siły woli, to oni zaczynają nim kierować. Najpotężniejsi mroczni kapłani są przedłużeniem woli, swoich koszmarnych panów.

Studiowanie tej magii jest niebezpieczne w skutkach i niemal zawsze prowadzi do opętania przez boga/demona z którego czerpie się moc. Bezpieczniej, zamiast paktować z diabłem, można spróbować współpracy z dżinnami – demonami niskiego rzędu (ich moc jest porównywalna do mocy żywiołaków). Nie mają dość potęgi aby opętać adepta, ale też przy tym – jeśli nie okaże im się należytej czci – mogą płatać złośliwe figle swemu “podopiecznemu”. Można też czerpać moc z różnych źródeł – zła energia gromadzi się wszędzie tam gdzie pojawia się śmierć i cierpienie. Jest to jednak źródło mocy dość niepewne i na dłuższą metę nie dużo potężniejsze od tych “białomagicznych”. Dlatego pakty z potężnym demonami są tak kuszące.

Czarna magia oferuje bardzo szeroki wachlarz niezwykle potężnych zaklęć ofensywnych bazujących głównie na ogniu (piekielnym ;) ).

Dobrze znanym odłamem czarnej magii jest magia nekromancka, dająca władzę nad światem umarłych, pozwala przywoływać zmarłych do życia i wydawać im rozkazy. Na jej działanie są wyjątkowo podatne wampiry i będące pod wpływem wprawnego nekromanty mogą stać się niezwykle potężną bronią. Czarna magia za sprawą rozmaitych rytuałów pozwala na przywoływanie bestii-pomocników z pogranicza światów, oraz innych demonicznych stworzeń, jednak trzeba uważać – nad tymi, w przeciwieństwie do umarlaków – bardzo łatwo stracić kontrolę i samemu paść ich ofiarą. Adepci czarnej magii mogą też prześlizgiwać się między światami dzięki “łaskawości” dżinnów, czyli zwyczajnie teleportować się na nieduże odległości.

Czarna magia nie tyle współgra co oblepia inne rodzaje magii. Nie poddają się jej się jednak magia kapłańska oraz magia natury, także w dużym stopniu magia żywiołów. Z każdą inną może występować w dowolnych kombinacjach. Żywiołaki też nie będą współpracować bezpośrednio z demonami, a co za tym idzie – z czarnoksiężnikami.

.

___________________________________________________________________

.

Magia Kapłańska

.

Magia kapłańska jest siłą dawaną przez bogów. Modląc się do nich kapłani dostają w zamian wielką siłę. Mogą błogosławić, leczyć rany, niszczyć plugawych nieumarłych. Wszystko na chwałę swego pana. Jest to magia, związana z silną wiarą i bezgranicznym zaufaniu swojemu bogu. Są różni kapłani, tak jak różni są ich bogowie. Ma to wpływ na ich działania, modlitwy, ofiary, poświęcenia i nauki. Jednak łączy ich zawsze jedno – altruizm i bezinteresowność, czystość ciała oraz umysłu. Aby magia mogła być nazywana kapłańską nasze bóstwo musi stać po stronie światła – inaczej nie będzie to nic innego jak praktykowanie magii czarnej.

Nie jest to łatwa ścieżka. Wymaga dużo wewnętrznej siły, wiary i samozaparcia. Kapłan nie zrobi nic przeciwko swemu bogu, jego przykazaniom oraz wierze. Uczynek taki może skutkować gniewem bóstwa, utratą mocy, a czasem nawet życia.

Zdobywanie coraz większej mocy przez kapłanów jest spowodowane większą wiarą i łaską swego boga. I tak kapłan, który potrafi uzdrowić tylko kilka razy dziennie, przy większym oddaniu i przychylności boga jest w stanie zrobić to nawet kilkadziesiąt razy.

To magia głównie defensywna, prezentująca szeroki wachlarz zaklęć ochronnych i uzdrawiających. Stanowi idealne i bardzo potężne połączenie z magią kręgów. W ofercie ma też egzorcyzmy oraz prekognicję, dużo rzadziej – cuda (takie jak… teleportacja na przykład. Bóstwa podobnie jak demony mogą uchylić nam bram światów i przerzucić nas z miejsca na miejsce). Można ją też od biedy łączyć z magią natury, pod warunkiem, że wiara adepta obejmuję też wiarę w moc żywiołaków. Jeśli nie, te urażone nie użyczą nam mocy, a może być też tak że zazdrosne bóstwo, które czcimy także może poczuć się obrażone i uszczuplić nam dopływ magicznych sił.

.

___________________________________________________________________

.

Magia Żywiołów

.

Magia żywiołów jest domeną czterech sił świata. Jej przedstawicielami są żywiołaki – stanowiące ucieleśnienie sił natury.

Magowie, zwani często elementalistami, potrafią wykrywać skupiska tych sił i czerpać z nich swoją moc. Jest to zdolność, której nie można się nauczyć, trzeba się z nią urodzić, aby swobodnie korzystać z energii żywiołaków. Wszystko zależy od genów, magię żywiołów mogą posiąść tylko potomkowie bogów i pomniejszych bóstw natury. Magowie ci czują siły żywiołów i potrafią nagiąć je do swojej woli. Moce te są nieokiełznane i często niebezpieczne, dlatego wymagają wielkiej siły ducha i wrodzonego talentu.

Cztery główne żywioły, czyli przerażający ogień, nieokiełznana woda, niezachwiana ziemia i porywisty wiatr, pozwalają na przyzywanie ich sił, przez magów władających tą sztuką. Czerpią oni energię z przepływów mocy elementarnej, użyczonej przez żywiołaki. Ta dziedzina magii jest bogata zarówno w zaklęcie ofensywne (ogień, wiatr), jak i defensywne (woda, ziemia). Wprawni elementaliści potrafią łączyć ze sobą żywioły, co daje im większą i skuteczniejszą siłę rażenia.

Używanie tej sztuki może być bardzo niebezpieczne. Zachwianie równowagi pomiędzy żywiołami może być katastrofalne w skutkach. Często magowie natury współgrają z elementalistami.Uczą ich jak utrzymywać równowagę i odczytywać niepokojące sygnały, które mogą świadczyć o tym że balans żywiołów został zburzony. Magia żywiołów też dobrze znosi się z magią białą, gorzej jednak z kapłańską czy czarną. Żywiołaki to zazdrosne duszki i jeśli czcimy kogoś więcej poza nimi mogą się “obrazić” i nie użyczyć nam mocy. Rzadko, który elementalista potrafi opanować więcej niż dwa żywioły. Nie jest też możliwe aby jeden elementalista posiadł moc wszystkich czterech żywiołów, gdyż równowaga zawsze musi być zachowana. I tak ogień i woda zawsze będą się niwelować, podobnie jak powietrze z ziemią.

.

Jak można łączyć ze sobą żywioły?

.

Najlepszymi kombinacjami żywiołów są:

woda i ziemia

ogień i powietrze

Dopuszczalne też są kombinacje:

woda i powietrze

ogień i ziemia

Niedopuszczalne i niemożliwe są kombinacje:

ziemia i powietrze

ogień i woda

.

Działania ofensyw żywiołów:

.

woda + powietrze = lód

ziemia + ogień = lawa

ogień + powietrze = piorun

woda + ziemia = błoto

.

.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments